Działalność

GRH Patriotyczne Podlasie

Patriotyczne Podlasie zrzesza aktywnych społecznie pasjonatów historii. Inicjujemy oraz uczestniczymy w rozmaitych wydarzeniach i imprezach historycznych mających na celu upamiętnienie i popularyzację etosu Żołnierzy Niezłomnych, jak i szeroko rozumianą integrację środowisk historycznych. Należą do nich między innymi: Podlaski rajd pamięci im. kpt. Kazimierza Kamieńskiego "Huzara", Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Dzień Żołnierzy Wyklętych w Sokółce i wiele innych.

BudujemyStrzelnice.pl

Naszym celem jest wybudowanie kompleksu umożliwiającego obywatelom przysposobienie obronne, szkolenie z zakresu obsługi broni palnej pod okiem instruktorów, trenowanie strzelania członkom organizacji paramilitarnych, proobronnych czy funkcjonariuszom służb porządkowych, których poziom wytrenowania zapewniany przez państwo jest naszym zdaniem niewystarczający. Pragniemy także promować strzelectwo sportowe jako formę rozrywki dla całej rodziny, uważamy bowiem, jako aktywnie uprawiający ten sport, że jest to ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu.

Białostocki Marsz Niepodległości

Od 2011 roku regularnie organizujemy Białostocki Marsz Niepodległości, w programie którego mają miejsce inscenizacje z udziałem aktorów, rekonstruktorów historycznych, uroczyste złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod kluczowymi z punktu widzenia polskiej historii pomnikami oraz przemarsz ulicami miasta. Wydarzenie przyciąga coraz szersze grono uczestników, od początku inicjatywy powiększyło się kilkakrotnie.

Działalność Społeczna

Aktywnie partycypujemy w życiu publicznym miasta. Byliśmy organizatorami debaty referendalnej dotyczącej prywatyzacji białostockiego MPEC-u, która umożliwiła zainteresowanym mieszkańcom zapoznać się z argumentami polityków oraz ekspertów i podjąć racjonalną decyzję w tak istotnej dla życia miasta kwestii. Chcemy i będziemy jeszcze bardziej aktywnie angażować się w życie publiczne Białegostoku.

DKF w Dobrym Tonie

W ramach DKF TON udało nam się zorganizować dziesiątki spotkań dyskusyjnych, tematycznych, autorskich oraz projekcji filmowych, które zgromadziły tysiące aktywnych widzów. Gościli u nas między innymi: Rafał Ziemkiewicz, Tadeusz Płużański, Leszek Żebrowski, Piotr Zychowicz, Jacek Kurski, Grzegorz Braun, Mary Wagner, Romuald Szeremietiew, Andrzej Duda, Wojciech Sumliński, Paul Cameron, Maria Dłużewska, Robert Kaczmarek, Gabriel Maciejewski i wielu innych. Naszą zasługą są również rozmaite wydarzenia kulturalne, takie jak koncert Lecha Makowieckiego, Wieczór Pamięci Witolda Pileckiego czy spektakl filmowo-teatralny „Brat naszego Boga” na motywach dramatu Karola Wojtyły.

Projekt Zaścianek

Jesteśmy częścią towarzystwa Projektu Zaścianek, w ramach którego odbywają się cykliczne warsztaty obywatelskie, organizowane przez grupę konserwatystów z Podlasia, na które zapraszani są ciekawi prelegenci, np: Rajmund Klonowski, Piotr Jankowski, Piotr Lussa, Marcin Chludziński, ks. Grzegorz Śniadoch, Marcin Orysiak, Tomasz Madras, Radosław Pyffel, prof. Robert Ciborowski.

Silva Rerum

Skąd wzięła się ta lista tytułów? Dlaczego przedstawiamy akurat te a nie inne? Mówiąc bez ogródek macie tu bibliograficzne silva rerum, wybór subiektywny. Spisane tytuły nie stanowią ani kompletnego wykładu, ani klasycznego kanonu. Mają za to inną cechę; każda z tych książek to furtka do jakiejś ścieżki wyobraźni. Jest to zaproszenie do przechadzki po lesie rzeczy jej podobnych.