Bal Niepodległości

10 listopada, w wigilię 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie z Polskim Towarzystwem Gospodarczym zorganizowaliśmy Bal Niepodległości, który rozpoczął się o godzinie 19:00 w Hotelu Branicki w Białymstoku.

W balu wzięli udział działacze i sympatycy PIRS oraz PTG, lokalni przedsiębiorcy, naukowcy a także podlascy społecznicy. Przyjęcie rozpoczęliśmy przywitaniem gości przez naszego gospodarza – Wojciecha Strzałkowskiego, Piotra Lussę (PTG) oraz Jacka Słomę (PIRS). Po toaście i posmakowaniu pierwszych dań przyszedł czas na wspólne tańce, które prowadził zespół RAYA z Elżbietą Nadolną na czele. W tle rozbrzmiewały utwory z okresu dwudziestolecia międzywojennego, a także współczesne szlagiery. Ciekawe dysputy przedsiębiorców i działaczy społecznych przeplataliśmy ze śpiewami pieśni patriotycznych, które od godziny 21:00 prowadził niezastąpiony Wojciech Strzałkowski. O godzinie 23:00 nastąpił kulminacyjny punkt naszego balu, w którym to rozpoczęła się dobroczynna licytacja przedmiotów na rzecz wsparcia zakupu protezy nogi dla utalentowanej multimedalistki w pływaniu Pani Annie Omielan. W tym miejscu należy podziękować Michałowi Mucha oraz Wojciechowi Strzałkowskiemu za przekazanie na rzecz licytacji wielu przedmiotów z dziedziny sportu i kultury. Licytację poprowadził Jacek Słoma. Pierwsza zlicytowana została koszulka domowa Jagiellonii Białystok z podpisami piłkarzy, której szczęśliwym posiadaczem okazał się Tomasz Janik (prezes PTG). W trakcie licytacji niejednokrotnie dochodziło do pasjonującej i napiętej rywalizacji. W sumie dzięki hojności gości, udało nam się zebrać ponad 14.000 zł.

Był to pierwszy zorganizowany przez nas Bal Niepodległości. Zachęceni wspaniałą atmosferą i sukcesem licytacji, jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku ponownie spotkamy się we wspólnym gronie by w ten sposób świętować odzyskanie przez naszą Ojczyznę niepodległości.